Náušnice pro hranatý tvar obličeje

Obličej připomíná svým tvarem čtverec, případně obdélník, má široké a hranaté lícní kosti, výraznou čelist a čtvercové čelo. Tento typ mají např. Paris Hilton či Natalie Portman

Náušnice pro hranatý tvar obličeje

Žena s hranatou tváří se pravděpodobně bude snažit ostré rysy zjemnit, zaoblit. Stejně jako u předchozího typu i zde jsou jistá omezení v doporučených tvarech. Vyhněte se výrazným geometrickým tvarům, jako jsou čtverce, obdélníky, trojúhelníky či jiné mnohoúhelníky a hvězdice.  Vaše náušnice by neměly působit ostře a strhávat na sebe pozornost extravagantním tvarem či výraznou barvou.

Náušnice, které dokáží ostré prvky obličeje opticky zaoblit, jsou kulaté nebo jen mírně hranaté náušnice, pecky, slzy a cvočky, klidně i větší a výraznější. Drobné náušnice Váš obličej zněžní a zjemní. Díky visacím náušnicím se obličej opticky prodlouží, zde však doporučujeme vybírat obezřetně, zvolit můžete visící kapky nebo jiné visačky, pokud mají kulatý nebo oválný tvar, např. spirály, drobnější závěsné náušnice, decentní tvary.

Tip pro obdélníkový obličej

Máte-li spíše protáhlý obličej s výraznými rysy, mohli bychom tento tvar nazvat obdélníkovým. Jsou pro něj charakteristické vystouplé lícní kosti a hubené tváře, nekulatá čelist, ostře řezaná brada, čelo a lícní kosti jsou téměř stejně široké, resp. v jedné linii, Zde jsou na místě pecky a malé objímky. Můžete si také dovolit visící náušnice, tzv. "lustrové", tedy náušnice s velkým objemem, či náušnice, které se směrem dolů rozšiřují a tím rozšíří užší tvář. Vyhněte se však dlouhým a tenkým náušnicím.

Obdélníkový obličej

Komentáře k článku