Náušnice pro kulatý tvar obličeje

Obličej připomínající kruh, mnohdy je tak široký, jak je dlouhý, má ovšem jemné a oblé rysy. Vyskytuje se jak ve variantě velkého obličeje, kde zaujme spíše širokost, tak variantě malého obličeje, kde je výrazná spíše baculatost. Tento typ mají např. Emma Stone či Salma Hayek.

Náušnice pro kulatý tvar obličeje

Ženy s kulatou tváří se zpravidla snaží podobu svého obličeje opticky prodloužit, zeštíhlit, přidat obličeji na ostřejších rysech. V takovém případě je vhodné nevybírat náušnice, které svým tvarem budou obličej ještě více zaoblovat. Pokuste se vyhnout velkým kruhům, náušnicím mohutných a robustních tvarů, masivním, těžkým kulovitým náušnicím, ale i cvočkům či nejrůznějším kolečkám. Pro tento typ obličeje nejsou nejvhodnější ani příliš malé a drobné náušnice, pecky, puzetové typy.

Máte-li kulatý obličej, budou Vám slušet náušnice trojúhelníkové, obdélníkové nebo dlouhé visací náušnice. Tyto náušnice Váš tvar obličeje zharmonizují a zvýrazní vaši přirozenou krásu. Nosit můžete i náušnice ve tvaru čtverců, hvězdic, můžete zvolit náušnice nepravidelného tvaru, výraznějších barev, spíše delší, štíhlejší se zajímavými křivkami. Nicméně všeho s mírou, pozor na příliš zdobné či přehnaně výrazné kusy.

Tip pro malý obličej

S menším obličejem s nevýraznými lícními kostmi vsaďte na středně dlouhé náušnice. S příliš velkými kusy by váš obličej vypadal ještě menší.

Komentáře k článku