Typy náušnic: Výhody, nevýhody a kdy je nosit

V dnešním článku se zaměříme na různé tvary a typy náušnic, které naleznete v našem eshopu. Podíváme se na jejich výhody a nevýhody a k jakým příležitostem se nejvíce hodí.

 

Visací

 

Visací náušnice jsou velice populární a je tedy z čeho vybírat. Jejich extravagantnější provedení se hodí při speciálních příležitostech, kdy si můžete dovolit dominantní šperk. Jsou vhodné například na svatby, plesy, párty apod.

U tohoto typu náušnic si dejte pozor na jejich váhu! Těžké náušnice jsou v uchu nepříjemné a lalůčky budou nepřirozeně natažené.

Ačkoliv jsou dominantní visací náušnice tolik oblíbené, na denní nošení doporučujeme jejich  praktické decentní provedení.

Kruhy

 

Malé, střední nebo velké? Které jsou ty vaše? Kruhy mají své neotřesitelné místo v dámských šperkovnicích. Mají šmrc i v tom nejjednodušším provedení. Nabízí mnoho možností, jak je povznést nějakým originálním prvkem. Můžete je nosit s přívěskem, v kombinaci s náušnicemi ve tvaru pecky atd.

Pokud máte malého rošťáka tak jistě víte, jak nepříjemné to je, když vás popadne za kruhy a začne tahat. Pro maminky je tento typ poněkud nepraktický. Raději proto sáhněte po praktičtějších peckách.

 

Pecky

 

Pecky jsou nepochybně nejpopulárnějším typem náušnic. Jsou malé, dobře drží a snadno se nasazují. Díky nekonečnému množství provedení jsou tyto náušnice sázkou na jistotu. Hodí se na denní nošení, pro zvláštní příležitosti, zkrátka je můžete nosit nepřetržitě.

Jedinou nevýhodou je však to, že některé mohou zezadu tlačit, když ležíte. Na noc je tedy vhodné je sundat. Pozor pak na jejich vyšší tendenci se ztrácet :).

 

Klipsy

 

Vsadíme se, že máte doma ještě nějaké starší kousky z doby, kdy klipsy měly významné postavení v dámských šatnících. Postupem času se klipsy stáhly do ústraní, ale na trhu je stále naleznete, ačkoli ne v tak hojném počtu jako kdysi.

Klipsy rády využijí zejména ženy, které nemají propíchnuté uši. Také nasazování a sundávání je snadnější než u jiných typů náušnic. Jsou  vhodné pro několikahodinové nošení na určité příležitosti. Může se totiž stát, že po čase začnete na lalůčku cítit nepříjemný tlak.

 

Módní tip: Front-back

 

O front-back náušnicích už u nás bylo řečeno mnoho. Tyto náušnice se stále drží na žebříčku módních "must-have" kousků. Chybí-li vám front-back náušnice, nyní je ta pravá chvíle, kdy je pořídit.

Front-back náušnice unosíte zejména v teplých dnech, kdy nemusíte nasazovat čepici, která by je zbytečně zakryla. Hezky se ale hodí třeba ke kšiltovkám. Ty totiž nezakrývají celé ucho. V podstatě je možné je kombinovat jakkoliv jak k elegantním, tak k ležérnějším outfitům.

 

Módní tip: Za ucho

 

Kdo by si nevšiml náušnic, které lemují celé ucho? Tento typ náušnic je stále velice trendy a vypadá skvěle jako součást neotřelého outfitu. Hodí se ale i jako výrazný prvek k jednodušším kouskům oblečení. Nebojte se je různě kombinovat. V jednom uchu můžete mít klasickou pecku a naopak v druhém krásnou lemující náušnici jako na fotografii.  

Komentáře k článku